Strona wygasła! pl.mfirma.eu

Twoja strona nadal znajduje się na serwerze pl.mfirma.eu, ale nie jest widoczna w Internecie dla innych użytkowników. Aby móc w pełni korzystać ze wszystkich funkcji naszego serwisu skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta.

Ok

KONKURSY WESELNE


Dj pomorskie
Dj pomorskie

POCIĄG

 

Do zabawy należy zebrać maksymalną ilość osób, które kładą ręce sąsiadowi na ramiona i ustawiają się jedna za drugą "w wagoniki". W tle leci oczywiście utwór "Jedzie Pociąg z daleka" z rep. Ryszarda Rynkowskiego, a DJ  co jakiś czas przerywa taniec i oznajmia, na jakiej stacji i w jakim kraju są goście. Jeśli dojechaliśmy do Francji, to tańczymy Kankana, gdy dojedziemy do Grecji , to tańczymy Zorbę, w Wiedniu tańczymy Walca, w Rosji Kazaczoka, w USA..., itd.

dj na wesele
dj na wesele

GORĄCE KRZESŁO + FANT

Ustawiamy 15 krzeseł, dookoła których będzie chodziło 16 osób. Gdy DJ gra, goście chodzą dookoła krzeseł. Gdy Prezenter muzyczny przestaje grać, należy przynieść rzecz o którą zostaną goście poproszeni i  usiąść na krześle. Dla kogo zabraknie krzesła, ten odchodzi z zabawy, zabierając ze sobą jedno krzesło. Ostatni  uczestnicy pozostający na parkiecie wygrywają bardzo atrakcyjne nagrody.

dobry dj wesele
dobry dj wesele

SZNUREK

Dwóm osobom każemy stanąć na środku sali ze sznurkiem rozciągniętym między nimi. Goście weselni stają po jednej stronie rozciągniętego sznurka. Zabawa polega na tym, że w takt muzyki granej przez zespół muzyczny, wszystkie pary tańczą i w międzyczasie przechodzą pod rozciągniętym sznurkiem, raz w jedną, a następnie w drugą stronę. Osoby, które trzymają sznurek, podnoszą go na początku wysoko, ale z każdym przejściem wszystkich tańczących par na drugą stronę obniżają go coraz niżej. Osoby tańczące ze sobą muszą trzymać się cały czas blisko siebie, nie mogą się puścić. Odpada para, która dotknie sznurka lub w trakcie przechodzenia pod sznurkiem nie będzie się trzymać blisko siebie. Oczywiście wygrywa ta para, która zostanie na samym końcu.

Dj wesele poznań
Dj wesele poznań

KARETA

Jedna z popularniejszych weselnych zabaw. Do gry zapraszamy 9 osób różnej płci, które wcielają się w kolejne role: 4 koła karety, 2 konie, 1 woźnica, no i oczywiście Król (Pan Młody) i Królowa (Pani Młoda). Każdy musi zostać poinformowany kim jest. Zabawa weselna polega na szybkim reagowaniu na słowa opisujące poszczególne części lub osoby z karety (należy wstać i obiec szybko krzesło, na którym się siedzi). Za niezareagowanie na słowo dostaje się karę. Karę otrzymuje ten który nie zareagował i nie obiegł krzesła lub zrobił to z dużym opóźnieniem np. Król (czyli Pan Młody reprezentujący Króla). Winowajca za karę musi wypić kieliszek wódki bez popitki (choć warto przemyśleć rozwiązanie z plasterkiem cytryny, zwłaszcza dla króla i królowej).
Podpowiedź do czytanki:
Na słowo kareta muszą zareagować aż 4 części:
Kareta = woźnica + koła + król + królowa
Zaprzęg = woźnica + koła + król + królowa + konie

Oto teksty, który można przeczytać prowadząc zabawę:

Dawno, dawno temu żyli sobie król z królową.
Mieli konie, karetę i woźnicę. Kiedyś król zawołał woźnicę i tak mu powiedział: "Woźnico zaprzęgaj konie do karety, bo królowa chce pojechać na spacer". Posłuszny woźnica poszedł i zapiął konie do karety. Kiedy król z królową wsiedli do karety, król zawołał: "Woźnico daj koniom znak do jazdy". I pojechali.
Para królewska jedzie w swej pięknej karecie przez okolicę, nagle prawy koń okulał, lewemu koniowi nic się nie stało. Przestraszony król zawołał: "Woźnico, woźnico, mój drogi woźnico, sprawdź, co się stało".
Królowa ze strachu zemdlała, a woźnica znalazł w kopycie prawego konia gwóźdź i go wyciągnął. W kopycie lewego konia nie znalazł nic.
Po chwili zniecierpliwiony król zwraca się z pytaniem do woźnicy: "Woźnico, woźnico, mój drogi woźnico czy wszystko w porządku?" Woźnica odpowiada ,że tak. Siada na koźle i daje koniom znak do jazdy.
Para królewska w swej pięknej karecie, złotej karecie jedzie dalej. Po chwili król wychyla się z okna karety i mówi do woźnicy: "Woźnico, woźnico, mój drogi woźnico, zatrzymaj konie, bo królowa chce zaczerpnąć świeżego powietrza". Woźnica zatrzymuje konie i kareta staje. Z karety wysiada król i królowa. Nagle w oddali słychać grzmot - zaczyna padać deszcz, wszyscy są mokrzy, nie ma co czekać - król zarządza powrót na zamek.
Po przybyciu na zamek konie zatrzymują się i król i królowa wysiadają z karety. Król woła do woźnicy: "Woźnico, mój drogi woźnico wyprzęgnij konie i odstaw karetę". Zadowolona i szczęśliwa królowa pyta po chwili: "Woźnico czy odstawiłeś konie i karetę?" Woźnica odpowiada, że tak.
"Dziękuję ci woźnico, mój drogi woźnico" - odpowiada królowa.

 

dj wesele szczecin
dj wesele szczecin

HAZARDZIŚCI

 

Na weselu nie brakuje hazardzistów. Prowadzący zabawę proponuje grę ze stawką 200 zł i spośród gości wybiera dwóch ochotników. Są dwa etapy gry.

1 - w celu oswojenia uczestników ze stawką, wodzirej najpierw organizuje próbę. Na środku weselnej sali ustawiamy krzesło, a na nim kładziemy banknot 200 złotowy. Uczestnicy klękają po 2 stronach krzesła. Na znak prowadzącego zabawę dmuchają co sił w płucach by przedmuchać banknot na stronę przeciwnika.

2 - po próbie czas na grę o stawkę. Jednak delikatnie modyfikujemy zabawę. Uczestnikom zasłaniamy oczy czarnymi opaskami, a potem zamiast banknotu na krześle ustawiamy talerz z mąką. Budujemy atmosferę, a nieświadomi ochotnicy nabierają powietrza w płuca i na znak prowadzącego dmuchają, co sił.

najlepszy dj pomorskie
najlepszy dj pomorskie

ŚWISTAKI

 

Tworzymy dwa zespoły po 4 osoby. Zbierzcie zespoły ze strony Pana Młodego i Panny Młodej by zaostrzyć rywalizację. W takim zestawieniu dużo łatwiej o doping dla uczestników zabawy weselnej.
Zespoły siadają naprzeciwko siebie (dwa rzędy po cztery krzesła). Wygrywa zespół, który pierwszy wykona zadanie. Zadania wykonywane są po kolei przez każdego z członków drużyny. Po wykonaniu zadania osoba daje sygnał koledze z drużyny, że ta może już zacząć swoje zadanie (klepiąc ją po plecach). Oto zadania:

Pierwsza osoba z każdej drużyny je banana. Gdy wykonana zadanie klepię osobę nr 2 Gość weselny nr 2 zjada 2 kawałki dużego ciasta Gość weselny nr 3 pompuje balon tak, aby pękł Gość weselny nr 4 ma oczywiście najtrudniejsze i najśmieszniejsze zadanie. Musi zjeść pół szklanki bułki tartej, a następnie...zagwizdać sto lat młodej parze. Pozornie zadanie wygląda na banalne, ale takie wcale nie jest. Dobra zabawa gwarantowana. Bułka tarta wysusza ślinę i przez około 2-3 minuty żaden mężczyzna nie będzie dał rady zagwizdać! Ważną rolę odgrywa prowadzący, który może wykorzystać pełen wachlarz komentarzy w stosunku do dorosłego pana, który nawet nie potrafi zagwizdać...

dj słupsk
dj słupsk

SPINACZE

Potrzebne rekwizyty to – 20 sztuk spinaczy do suszenia bielizny-po 10 szt. dla pana – można w dwóch kolorach, oraz dwa szaliki – do zawiązania oczu).
Wybieramy z gości 2 pary, panie ustawiamy na środku sali w odległości jakieś 2-3 m od siebie a panów zapraszamy przed scenę. Wręczamy im po 10 spinaczy i prosimy, aby przypięli je w na swoje partnerki. Tu oczywiście można doradzić, aby przypinali spinacze w dosłownie dowolne miejsca (można mówić np. o ubieraniu choinki)… Następnie zapraszamy panów przed scenę, tam zawiązujemy im oczy szalikiem i tłumaczymy zasady: Kto pierwszy zbierze wszystkie 10 spinaczy ze swej partnerki podnosi ręce do góry – ten wygrywa. W czasie, kiedy panom tłumaczymy zasady kolega zamienia panie miejscami – małe utrudnienie dla panów. Oczywiście trzeba pamiętać, że kiedy powiemy „start” trzeba panów podprowadzić do partnerek gdyż mają zawiązane oczy. Jest naprawdę śmiesznie, gdy facet szuka spinaczy tam gdzie je zawiesił – a ich tam nie ma

dj koszalin
dj koszalin

PONĘTNE USTA

 

Kupuje się pięć białych koszulek z krótkim rękawkiem i 5 bardzo czerwonych szminek – wybiera się 5 facetów, którzy zakładają te koszulki, daje się im szminki i muszą zebrać jak najwięcej śladów ust kobiet na tych koszulkach – pomysł rewelacja, bo sami malują im usta a kobiety jak zaczynają całować to każda ma nieźle czerwoną całą buźkę… Ludzie normalnie płaczą ze śmiechu.